Szybcy na Torze Bezpieczni na drodze


„Szybcy na torze, bezpieczni na drodze” to tytuł nowatorskiego projektu zainicjowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Passe-Partout, który ma służyć podniesieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym u młodych kierowców. Przedsięwzięcie skierowane jest do posiadaczy praw jazdy kategorii A i B w wieku 18-24 lata.

Projekt został przygotowany przez Stowarzyszenie we współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie, Powiatem Tarnowskim oraz Miastem Tarnów pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy. Od 2012 roku ambasadorem projektu został Rafał Sonik.

– Kiedy zaczynałem swoją karierę rajdową pociągała mnie myśl o prędkościach, jakie będę mógł rozwijać. Chciałem być najszybszy. Dziś, jako rajdowiec z ponad 20-letnim bagażem doświadczeń zebranych w zawodach Pucharu Świata oraz w Rajdzie Dakar wiem, że kluczem do zwycięstwa nie jest szybkość. To doświadczenie i rozwaga pomagają zwyciężać. Bezpieczeństwo to priorytet we wszystkich wyścigach i rajdach, jakie znam. Nie ryzykuję bez potrzeby. Zawsze pamiętam o prostej maksymie: żeby wygrać trzeba znaleźć się na mecie.

– Kiedy zsiadam się z quada, zdejmuję kask i przestaję być rajdowcem – jestem po prostu kierowcą. „Szybcy na torze – Bezpieczni na drodze” to projekt, który pozwala w sposób kontrolowany przekroczyć granicę szybkości i sprawdzić czym różni się tor od drogi publicznej. Być może dzięki tej akcji odkryjemy prawdziwe sportowe talenty wśród młodych adeptów kierownicy? Jazda z wyobraźnią to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Codziennie możemy przecież wygrać własne życie.

Popieram – Rafał Sonik.

Więcej o projekcie: www.szybcyibezpieczni.pl