Siemacha


SIEMACHA jest krakowską organizacją społeczną, która pomaga dzieciom i młodzieży od 1993 roku. Ideę Stowarzyszenia wyraża sentencja: „Jesteś wart tyle, ile dajesz innym.” Wszystkie działania można umieścić pod wspólnym mianownikiem – poszukiwania i kreowania szerszej przestrzeni społecznej oraz lepszego zrozumienia idei dobra wspólnego. SIEMACHA działa w 30 lokalizacjach w Polsce i każdego dnia zapewnia bezpłatną pomoc ponad 2000 młodych osób.

Każdy chce osiągnąć w życiu sukces. Marzy i ma nadzieję, że spełnią się jego czasem głęboko skrywane marzenia. Noszę w sobie przekonanie, że los dał mi przywilej. Pozwolił mi nie tylko realizować swoje pasje zawodowe, sportowe, ale dał szansę udziału w projekcie, który służy młodzieży, pozwala odnaleźć talenty, daje możliwości i siłę do realizowania aspiracji. To najlepsze, co mogłem sobie w życiu wymarzyć.

Jako członek Stowarzyszenia Rafał Sonik aktywnie pomaga realizacji celów i założeń organizacji, od blisko 20 lat. Jego zaangażowanie to nie tylko wsparcie dla wielu inicjatyw, jakie podejmuje SIEMACHA, ale także organizacja czasu jej wychowanków w postaci górskich rajdów turystycznych, czy quadowych treningów na pustyni.

Wspólnie z SIEMACHĄ Rafał Sonik uruchomił innowacyjny na skalę europejską program tworzenia kreatywnej przestrzeni społecznej w galeriach handlowych, które stają się powoli centrami współczesnych miast. Młodzi ludzie, którzy bezproduktywnie spędzają w nich czas otrzymali doskonałą alternatywę w postaci doskonale wyposażonej i posiadającej bogatą ofertę zajęć placówki Stowarzyszenia SIEMACHA. Pierwsza z nich, dzięki zaangażowaniu i inwestycjom krakowskiego przedsiębiorcy powstała przy Gemini Parku w Tarnowie.

Otwarta w 2010 roku placówka SIEMACHA Spot mieści się w trzykondygnacyjnym obiekcie o powierzchni 2000 m2. Są w nim sale edukacyjne (muzyczne, językowe, taneczne, plastyczne), a także gabinety psychologiczne, czy Centrum Rozwoju Com-Com Zone z salami fitness i siłownią. Firma Rafała Sonika – Gemini Holding – otrzymała prestiżową Nagrodę Specjalną Shopping Center Awards 2011 za działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w konkursie Shopping Center Forum Awards 2011.

Więcej o Stowarzyszeniu: www.siemacha.org.pl